Zioła z Peru

W Peru oryginalne zioła Vilcacory mają nazwę „Uńa de Gato”

W Peru oryginalne zioła Vilcacory mają nazwę „Uńa de Gato”

Vilcacora Uńa de Gato – nazwa oryginalna w Peru – opis znajdziesz >>TUTAJ<<

Tahuari (Tabebuia Ochracea)

Tahuari zwane jest skarbem dżungli amazońskiej. Jest to zioło porównywalne do Vilcacory.
Gdy są przeciwwskazania do stosowania Uncaria Tomentosa (Vilcacora), Tahuari znakomicie ją zastępuje. Tahuari jest drzewem rosnącym w tropikalnym klimacie peruwiańskiej Amazonii. W lecznictwie peruwiańskim wykorzystuje się głównie jego wewnętrzną część kory: lianę. Ma ona działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, przeciwbólowe, cytostatyczne, antyreumatyczne, przeciwgrzybiczne, przeciwpasożytnicze i wzmacniające system odpornościowy.

Napar przygotowywany jest z suszonej kory drzewa i zawiera bardzo dużo cennych dla organizmu ludzkiego substancji, w tym witamin. Tahuari łagodzi skutki chemioterapii, reguluje ciśnienie krwi, zmniejsza poziom cukru, działa uspokajająco. Tahuari stosuje się także przy przeziębieniach, grypie, chorób układu oddechowego oraz alergiach, zaburzeniach przewodu pokarmowego i kandydozie.

Najczęściej stosowana jako napar.

Manayupa (Desmodium molliculum)

Jedna z najstarszych i najsłynniejszych roślin w Amazonii. Szacuje się, że jest znana około 5 tys. lat. Jedna z najczęściej stosowanych preparatów przez Inków. W języku quechua nazwa zioła oznacza: „jej właściwości są niezliczone”. Zawiera: olejki eteryczne, taniny, sole mineralne, wapń, glin oraz spore ilości saponin, glikozydów i flawonoidów. Występuje w górnych partiach do 3000 m n.p.m. w Andach.

Działa wyjątkowo detoksykacyjnie na cały organizm, szczególnie doskonale oczyszcza krew z toksyn. Między trzema oczyszczającymi ziołami zajmuje pierwsze miejsce i jest najbardziej poszukiwanym ziołem. Wszystkie kuracje zaleca się zaczynać od Manayupy.

Manayupa zalecana jest też w schorzeniach dróg moczowych, wątroby oraz wspomaga w oczyszczaniu jelit. Niezwykle cenione są jej właściwości metaboliczne, spazmolityczne, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwastmatyczne, przeciwalergiczne. Działa również uspokajająco i w zaburzeniach przemiany materii. Zewnętrznie Manayupa jest stosowana na różne wypryski, podrażnienia skóry, skaleczenia itp. Ceniona przez kobiety z bolesną menstruacją.

Najczęściej stosowana jako napar, lub w kapsułkach.

Grawiola (Annona muricata)

Anona Graviola to niewysokie drzewo z tropikalnej części Peru o charakterystycznych zielonych liściach znane też jako guanabana. Rośnie na ok. 1000m n.p.m. Dzięki składnikom zawartym przede wszystkim w liściach Anona Graviola była już znana w przedkolumbijskiej erze i wykorzystywana w etnicznej medycynie, a wiadomości o jej właściwościach były przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Grawiola działa głównie anty-nowotworowo i przeciw-wirusowo, oraz  rozkurczowo, przeciwbólowo i przy cukrzycy.  Doskonale też obniża ciśnienie krwi, wspomaga w zwalczaniu pleśni, wirusów i bakterii, a także pasożytów.  Używana jest tez przeciwgorączkowo, przeciwdepresyjne i uspokajająco.

Wchodzi w skład kuracji nowotworowych, gdzie wspiera leczenie atakując bezpośrednio komórki nowotworowe, a jednocześnie odbudowuje i wzmacniając zdrowe. Szczególnie polecana w czasie radio i chemioterapii, kiedy również zdrowe komórki niszczone są przez toksyczne działanie chemii.

To właśnie o Grawioli śp. Ojciec Szeliga mówił: „Świat o tej roślinie jeszcze usłyszy”. Ciekawostką jest, że jak dotąd nie udało się wytworzyć laboratoryjnie identycznych składników jakie zawiera. I w tym przypadku przyroda jest niezastąpiona.

Najczęściej stosowana jako napar, lub w kapsułkach.

Achiote (Bixa orellana)

Achiote to drzewko lub krzew o gęstych liściach od 5 – 9 metrów wysokości. Występuje w całej Ameryce Środkowej od Meksyku, poprzez Peru, Brazylię i Argentynę.  Główne działanie Grawioli: przeciwzapalne,  przeciwbiegunkowe i any-nowotworowe.

Najszersze zastosowanie to choroby przerostu i zapalenia prostaty, a także schorzenia układu moczowo – płciowego, nerek, stanów zapalnych pochwy i dróg rodnych,  oraz wszystkie stany zapalne w organizmie, spowodowane przez grzyby i bakterie. Zewnętrznie służy znakomicie do okładów trudno gojących się ran a także przy zapaleniach spojówek.

Surowcem jest cała roślina. W swoim składzie ma cenne pierwiastki takie jak: karotenoidy, flawonoidy, orellina w owocach (czerwona barwa: beta-karoten), witaminy A, B, C, białka, węglowodany, tłuszcze, żelazo, wapń, fosfor, olejki eteryczne, taniny, pektyny i wiele innych cennych składników i minerałów.

Achiote  podaje się jest najczęściej jako zioła do parzenia. Bywa także w kapsułkach.

Flor de Arena ( Tiguilia  paronychioides – Phil.)

Flor de Arena to drobna roślina zielna występująca na wybrzeżu oraz terenach górzystych Peru. Jest niezwykle aromatyczna, przyjemna w piciu, krótko się ją parzy. W medycynie peruwiańskiej znana od wieków. Stosowana głównie jako jedno z trzech podstawowych ziół detoksykacyjnych – wchodzi w skład Kuracji Oczyszczającej.  Zawarte w niej składniki pomagają naszemu organizmowi uwolnić się z nagromadzonych toksyn. Jest bardzo dobrym środkiem „odtruwającym” organizm, „wymiata” wszelkie toksyny z organizmu, eliminuje nadmiar kwasu moczowego we krwi na skutek nadmiernego spożywania białka zwierzęcego. Oczyszcza też system neuroendokrynologiczny.

Flor de Arena to także podstawowe zioło w schorzeniach niewydolności nerek (stosuje się z obniżoną zawartością płynów), także przy chorobach żołądka i dnie moczanowej. Napary zalecane są także przy nieżytach żołądkowych oraz w otyłości. Dodatkowo Flor de Arena  wzmacnia system nerwowy, pomagając przy zaburzeniach snu i bezsenności, czy nerwicach. Napar polecany jest także w zapaleniu stawów i chorobie RZS z uwag na swe właściwości przeciwzapalne.

Najbardziej zaleca się stosowanie tego zioła w formie naparu. Można z niego także stosować kąpiele w celu oczyszczania skóry.

Hercampuri (Gentianella  nitida)

Hercampuri to andyjska roślina o bardzo gorzkim smaku, ale bardzo skuteczna już po pierwszych dniach stosowania. Jest to jedno z trzech ziół detoksykacyjnych, stosowanych w Kuracji Oczyszczającej. Napar doskonały na oczyszczanie i pracę wątroby. Jest dobrym regulatorem metabolizmu tłuszczy, ułatwiając utratę wagi przy otyłości. Ma między innymi właściwości oczyszczające krew i zwiększające produkcję żółci ułatwiając jej wydalanie. Pomaga  eliminować  z organizmu cholesterol  i daje praktycznie natychmiastowe uczucie poprawy trawienia, bez wspomagania się typową farmakologią. Ponadto usprawnia funkcje przewodu pokarmowego, łagodzi bóle żołądka, wspiera pracę nerek i wspomaga funkcjonowanie wątroby.

Występuje w bardzo wysokich partiach górskich Andów, 3000 do ponad 4 tys. m n.p.m. w bardzo surowych warunkach o klimacie chłodnym. Jest doskonałym środkiem oczyszczającym krew, oraz szczególnie dobrym na wątrobę (pomaga tez w trawieniu tłuszczów). Razem z innym ziołem PALO DE HUACO (kora) stosuje się szczególnie w zaburzeniach wątroby: stłuszczeniu, marskości, nowotworach, a także wirusowemu zapaleniu wątroby typu „B” i „C”. Ma zastosowanie też przy nadciśnieniu tętniczym, i sporej nadwagi ciała, obniża wysoki poziom cholesterolu i działa przeciwko tworzeniu się kamicy żółciowej. Roślina ta jest stosowana od czasów Inków. Obniża też gorączkę przy malarii.

Najczęściej stosowana jako napar, lub w kapsułkach.

Muña Muña (Minthostachys setosa)

Muña Muña  jest wysokim, zielonym, mocno pachnącym krzewem rosnącym na wysokości 3500 m n.p.m w Andach. Napar ma przyjemny mentolowy smak i zapach. W peruwiańskiej medycynie jest uważany za naturalny antybiotyk. Indianie stosowali  Muňa Muňa   przede wszystkim do całkowitego oczyszczenia organizmu, do leczenia zakażenia zatok i dróg oddechowych (olejki aromatyczne rozciągają zatoki oraz mięśnie gładkie dróg oddechowych) oraz kaszlu.

Muña Muña  jest też szeroko stosowana w leczeniu problemów trawiennych, takich jak zaparcia, kolki, wzdęcia, bóle brzucha, biegunki. Pomaga przy: infekcje dróg moczowych i infekcje bakteryjne, czy przy pasożytach.

Muña Muña  działa przeciwzapalnie, a przez zawartość olejku mentolowego wspomaga także schorzenia górnych dróg oddechowych i  zapaleniu zatok.  Działa wykrztuśnie (ułatwia usuwanie śluzu z dróg oddechowych), tłumi bardzo szybko kaszel.  Stosowana może być również do inhalacji podczas zatkanych zatok, przeziębień i katarów.

Muña Muña  wspomaga leczenie nowotworów płuc,  stosowana też przy zapaleniu oskrzeli, astmie, przeziębieniu i gorączce. Ziołem wspomagającym jest WIRA WIRA – najczęściej stosuje się je razem w kuracjach. Oba zioła występują do parzenia (do picia i do inhalacji). Muña Muña cechuje bardzo dobry mentolowy smak i zapach.

Wira Wira (Gnaphalium graveolens ssp.)

Wira Wira –  Jest to roślina  znana i wykorzystywana w peruwiańskiej medycynie ludowej od wieków:  nieduża, porastającą stoki wysokich Andów. Jej cechą charakterystyczną są podłużne, szaro-zielone mięsiste liście, pokryte białawym meszkiem. Dzięki tym liściom zyskała swój przydomek „zajęcze uszy”.

Substancje w niej zawarte mają działanie przeciwbakteryjne, antyseptyczne, przeciwastmatyczne, spazmolityczne, wykrztuśne. Roślina ta ma kojące działanie na błony śluzowe  gardła i nosa, które uwalnia w przypadku kiedy są zatkane.  Wira Wira stosowana jest przy przeziębianiach,  zapaleniu dróg oddechowych, grypie, anginie, bólu gardła,  problemach z oddychaniem, kaszlem oraz zatkanych zatokach.

Doskonale wspiera leczenie nowotworów płuc, w różnych stadiach zaawansowania.

Wira Wira zazwyczaj podawana jest z innym ziołem Muña Muña. Oba zioła występują do parzenia (do picia i do inhalacji).

Cuti Cuti (Notholaena nivea)

Cuti Cuti  to roślina o małych kwiatkach koloru srebrnego (najczęściej, ale nie zawsze).  Działanie lecznicze ma cała roślina, gałązki i kwiaty. Zmienia swój wygląd, w zależności od pory roku, lecz działanie ma zawsze to samo. W Peru znana już od stuleci używana. Substancje w niej zawarte mają właściwości obniżające stężenie cukru we krwi, przeciwzapalne, regenerujące komórki trzustki oraz wykrztuśne i antyoksydacyjne. 

Roślina ta znana jest w Polsce przede wszystkim z doskonałego wsparcia pracy trzustki, co powoduje, że skutecznie wspomaga obniżenie poziomu glukozy we krwi.  Dlatego stosowana jest powszechnie w schorzeniach cukrzycy , oraz zaburzeniach pracy trzustki. W jej składzie chemicznym występują przede wszystkim taniny, i flawonoidy. Wywar z tej rośliny jest bardzo pomocniczy przy leczeniu takich dolegliwości jak:  nowotwory trzustki i wątroby oraz przy cukrzycy. Ponieważ jest ziołem silnie moczopędnych, to wykorzystuje się to zioła także w schorzeniach nerek.

Zioła Cuti-Cuti są tylko do parzenia.

Przy schorzeniach typu: nowotwór trzustki, wątroby, czy w zaburzeniach wątroby: stłuszczeniu, marskości,  a także przy wirusowym zapaleniu wątroby typu „B” i „C” stosujemy kilka  ziół:
CUTI CUTI, PASUCHACA, HERCAMPURI oraz PALO DE HUACO.  Kuracja jest ustalana indywidualnie w czasie konsultacji.  

PASUCHACA (Geranium dieisiaum)

PASUCHACA –  Roślina niskopienna, rosnąca dziko w Peruwiańskich Andach na wysokości ok. 3000 m n.p.m. Często stosowana razem z Cuti Cuti – znakomicie wspomaga utrzymanie właściwego poziomu glukozy we krwi. Bardzo dobrze stymuluje pracę trzustki i wątroby (oczyszcza całą wątrobę). Posiada znakomite wyniki kliniczne w schorzeniach cukrzycy, ponieważ stymuluje pracę trzustki. Może z powodzeniem być stosowana równolegle z podawaniem insuliny, po czym poziom cukru normalizuje się.

Przy schorzeniach typu: nowotwór trzustki, wątroby, czy w zaburzeniach wątroby: stłuszczeniu, marskości,  a także przy wirusowym zapaleniu wątroby typu „B” i „C” stosujemy kilka  ziół:
CUTI CUTI, PASUCHACA, HERCAMPURI oraz PALO DE HUACO.  Kuracja jest ustalana indywidualnie w czasie konsultacji.  

Palo de Huaco  (Micaria Cordifolia)

Palo de Huaco to roślina, która występuje  w Andach  (Peru), ale tylko w  wysokich  partiach  gór. Leczniczą  częścią  tej rośliny jest kora, z której przygotowuje się wywary.

Palo de Huaco – napar z kory jest szczególnie  polecana w: stłuszczeniu, marskości wątroby i
przy chorobach nowotworowych wątroby i trzustki, a także przy wirusowym zapaleniu wątroby typu „B” i „C”
. Zioła wspierające: CUTI CUTI, PASUCHACA, HERCAMPURI.

O tej roślinie  wspaniale opowiada śp. ojciec Edmund na filmie, który jest zawsze dołączony do kuracji. Palo de Huaco to roślina pod ścisłą ochroną i plantatorzy, aby ją zebrać muszą ją kontraktować. W ten sposób można  utrzymać gatunek tej rośliny w ciągłości, występuje bardzo rzadko i jest jej bardzo mało, szalenie trudno ją pozyskać w Peru. Wywar ma gorzki smak, ale należy pamiętać, że wszystkie leki na wątrobę, nawet syntetyczne mają bardzo gorzki smak.

Wywar jest także polecany przy  „nadwadze” oraz wspomaga obniżanie poziomu cholesterolu i oczyszczanie przewodów żółciowych. Nadaje się do wsparcia leczenia  wszystkich ciężkich przypadków chorej wątroby, pomaga  usuwać toksyny z organizmu i oczyszczać krew.  Polski misjonarz o. Edmund Szeliga zachwycał się tą rośliną i jak mawiał  „ta roślina należy do czołówki peruwiańskiej dżungli”   – Palo-de-Huaco – naukowo zostało zbadane u schyłku życia polskiego naukowca, chociaż Indianie znali je od tysięcy lat.

Palo de Huaco trudno pozyskać nawet w Peru, stąd nie zawsze mam te zioła na stanie. Często sprowadzam tylko na specjalne zamówienie.

Sangre de Grado  (Croton Lechleri Muell. Arg.)      

Sangre de Grado występuje także pod nazwą: Sangre de Drago (Smocza Krew). Jest to żywica wyciekającą po nacięciu pnia drzewa. Drzewo jest wysokie, ok 15 – 20 m wysokości, posiada stosunkowo „chudy” obwód do 30 cm średnicy. Rośnie w lasach tropikalnych na wysokości 150 – 2000 m n.p.m. w Andach na stokach wąwozów Amazonii. Żywica z tego drzewa to gęsta zawiesina w kolorze ciemnobrązowym,  posiadająca wprost niezwykłe właściwości lecznicze.

W surowcu znajdują się duże ilości olejków eterycznych oraz ważny alkaloid, działający szczególnie przeciwzapalnie.  Sok, a raczej oleisty wyciąg z tego drzewa wykorzystuje się zarówno zewnętrznie jako tonik do przemywania trudno gojących się ran oraz wewnętrznie rozcieńczony z wodą.
Sangre de Grado wykazuje działanie przede wszystkim przeciw–nowotworowe, a także: przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Preparat może być stosowany wspomagająco przez osoby cierpiące na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy a także wrzodziejące zapalenie jelit. Powstrzymuje wszelkie krwawienia wewnętrzne, w chorobach wrzodowych żołądka; dwunastnicy i jelita grubego, hemoroidach, stanach zapalnych gardła; krtani a także: grzybicy i leczeniu opryszczki.

Sangre de Grado – żywicę stosuje się także w wszystkich stanach zapalnych skóry, zarówno wewnętrznie jak i wewnętrznie.

Suplementy BIO

Maca (lub bardziej polska nazwa Maka) – Królowa Andów to znana w całym świecie, bardzo popularna bulwa rośliny Maca zawierająca bogactwo cennych składników oraz szeroki zakres właściwości: Energia, witalność, odporność i wiele innych.  Jej działanie na organizm jest tak cenne, że NASA włączyła ją do codziennej diety kosmonautów. W składzie tej rośliny znajduje się około pięćdziesiąt procent węglowodanów oraz piętnaście procent wysokiej jakości białka. Osiem procent korzenia macy to błonnik. Spożywając macę dostarczamy do organizmu wszystkie niezbędne dla zdrowia aminokwasy, zwłaszcza te z grupy egzogennej, co oznacza, że organizm człowieka samodzielnie nie jest w stanie ich wytworzyć. Dzięki temu ma on wpływ na układ hormonalny oraz metabolizm. Dodatkowo jest źródłem witamin z grupy B oraz witaminy C. Jest to produkt, który bogaty jest również w minerały, takie jak miedź, cynk, żelazo, selen, bor, czy miedź. Maca wykazuje wiele właściwości leczniczych, jest adoptogenem, co oznacza, że ma zbawienny wpływ na prace układu odpornościowego. Zwiększa on zdolności komórek odpornościowych do obrony oraz poprawia ich wytrzymałość na wysiłek fizyczny i psychiczny. To sprawia, że jest to produkt, który pomaga radzić sobie ze stresem. Macę stosuje się w przypadkach braku energii, osłabienia, dużego obciążenia fizycznego, psychicznego, wyniszczających chorób, czy terapii, w okresach niedożywienia, anemii, anoreksji czy choroby nowotworowej (redukuje też skutki chemio-, czy radio terapii i przywraca równowagę organizmowi). Macę warto też stosować, ponieważ wspomagaj pracę układu krwionośnego, ma działanie obniżające ciśnienie krwi oraz właściwości przeciwmiażdżycowe.  Usuwa z organizmu wolne rodniki oraz niweluje ich działanie. Jest również skuteczny dla kobiety, które wkroczyły w okres menopauzy. Korzeń maca ma zbawienny wpływ na regulację pracy układu hormonalnego. Nie tylko zmniejsza dolegliwości związane z menopauzą, ale również wspomaga pracę gospodarki hormonalnej. Może być stosowany jako preparat, który zmniejsza ryzyko zachorowania na osteoporozę, a jest to możliwe dzięki temu, że zwiększa on gęstość kości. U mężczyzn zwiększa aktywność plemników i jest dobry na podprawę płodności. Maca andyjska znana jest na całym świecie jako roślina, która pomaga odzyskać siły i poprawić wytrzymałość, co doskonale charakteryzuje jej nazwa w jednym z Indiańskich języków: ma-ca czyli „z wysoka pochodzące pożywienie, które daje siłę”. Jej przyswajalność wynosi ponad 98%. Jest szczególnie poszukiwana i ceniona przez osoby z wrażliwym  przewodem  pokarmowym.

ACEROLA – Acerola – ekstrakt, czyli inaczej Malphighia glabra, znana jest również jako nagwiazdka granatolistna. Jest to niewielkie drzewko rosnące na Antylach i na północy Ameryki Południowej. Acerola pochodzi z Wysp Karaibskich, a konkretnie z Barbados. Acerola cechuje się najwyższą zawartością witaminy C.  Jej owoce zawierają od 1000 do 4500 mg kwasu askorbinowego na 100 g świeżej masy. Z zaleceń WHO wynika, że dzienne zapotrzebowanie na witaminę C dla dorosłego człowieka wynosi ok. 80 mg. Spożycie około dwóch do trzech owoców aceroli dziennie jest w stanie całkowicie pokryć zapotrzebowanie organizmu na tę witaminę.

Witamina C należy do związków rozpuszczalnych w wodzie. Organizm ludzki nie jest w stanie jej syntetyzować ani magazynować, dlatego musi być dostarczana każdego dnia. Do najważniejszych funkcji Aceroli należą: przede wszystkim jest ona antyoksydantem, uczestniczy w syntezie kolagenu, poprawia stan naczyń krwionośnych, pomaga wchłaniać żelazo, wspomaga odporność na infekcje, a nawet jest w stanie obniżyć poziom hormonu stresu we krwi. Najczęściej jednak znajduje zastosowanie we wspomaganiu układu odpornościowego oraz przeciwdziałaniu objawom przeziębienia ze względu na silne działanie przeciwbakteryjne. Jej niedobór może skutkować m.in. szkorbutem, stanem zapalnym kości i stawów, niedokrwistością i pogorszeniem wyglądu skóry. Obecnie przeprowadzane są różne badania mające na celu określenie udziału tej witaminy w leczeniu nowotworów.

Acerola, czyli wiśnia z Barbados jest nie tylko ogromnym bogactwem witaminy C, ale także karotenoidów i polifenoli. Dzięki temu znacznie przewyższa aktywnością antyoksydacyjną inne popularne źródła przeciwutleniaczy. Jej sok zawiera aż siedemnaście związków należących do grupy karotenoidów. Czerwone zabarwienie owoców wynika z obecności antocyjanów. Pestkowiec ten cechuje się także dość wysoką zawartością witamin i minerałów: A, E, B1 (tiaminy), B2 (ryboflawiny), B3 (niacyny), B6, wapń, fosfor, żelaza, magnezu, potasu, sodu, cynku, chromu, miedzi, manganu, nasyconych, jednonienasyconych oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Ciekawostka: Acerola cechuje się zawartością kwasu askorbinowego: ponad 10 razy więcej niż czarna porzeczka, 90 razy więcej niż cytrusy. W praktyce oznacza to, iż aby pokryć ilość witaminy C obecnej w małej szklance soku a aceroli trzeba wypić aż czternaście litrów soku z pomarańczy.

SOK NONI – 1 Litr soku z dzikich, dojrzałych owoców Noni (Morinda citrifolia L) bez konserwantów, aromatów i cukru! Bez tworzenia koncentratu oraz ponownego rozlewania, bez odtwarzania z proszku!   Od setek lat odmładza i uwalnia ludzi od różnych chorób. Owoc Noni to źródło serotoniny nazywanej również hormonem szczęścia i melatoniny, których prawidłowy poziom odpowiada za samopoczucie i dobry nastrój. Jest też gwarantem spokojnego snu i utrzymania dobowego rytmu pracy organizmu. Aktywne składniki zawarte w Noni pobudzają wydzielanie soków trawiennych i wzmagają apetyt. Dr. Ralph Heinecke z Uniwersytetu Wysp Hawajskich stwierdził, że stosowanie NONI daje najlepsze rezultaty przy obniżaniu wysokiego ciśnienia krwi, bólach menstruacyjnych , artretyzmie, wrzodach układu pokarmowego, zwichnięciach, zranieniach, cukrzycy, arteriosklerozie, problemach z naczyniami krwionośnymi i uwalnianiu się od różnego rodzaju uzależnień. Sok NONI posiada niezwykle silne właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, antybakteryjne i antywirusowe. Oczyszcza też organizm, podnosi odporność, dodaje energii, regeneruje skórę i włosy, poprawia przemianę materii oraz wzmacnia psychikę. To prawdziwa bomba witaminowa.